Rekrutacja 2017

Dział Spraw Międzynarodowych ogłasza nabór dla studentów chętnych do wyjazdu na stypendium do jednej z zagranicznych uczelni partnerskich w  roku akademickim 2017/2018 lub odbycia praktyk zagranicznych w roku akademickim 2016/2017.

 Jeśli chciałbyś odbyć semestr w jednej z kilkudziesięciu uczelni partnerskich WSG, poznać specyfikę studiowania za granicą lub odbyć praktyki zagraniczne, podszlifować język obcy, zwiedzieć przy okazji najciekawsze zakątki np. Portugalii, Hiszpanii, Belgii, Niemiec, Czech, Węgier, Litwy czy Finlandii – zgłoś się koniecznie do udziału w Programie Erasmus+

Każdy student zakwalifikowany do wyjazdu otrzyma stypendium na pokrycie części wydatków związanych z pobytem za granicą w wysokości od 300 do 400 Euro miesięcznie. Oprócz tego, uczestnicząc w Programie Erasmus+ uczelnia zagraniczna nie będzie pobierać od naszych studentów żadnych opłat za naukę, a WSG zwolni ich ze znacznej części czesnego za okres pobytu w uczelni partnerskiej. Semestr zaliczony w uczelni zagranicznej zostanie ponadto uznany za zaliczony również w WSG (pod warunkiem zrealizowania tzw. „Porozumienia o programie zajęć”, czyli opracowanej przed wyjazdem za granicę listy przedmiotów, które student jest zobligowany do zaliczenia za granicą).

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Programie Erasmus+ prosimy o złożenie następujących dokumentów do Koordynatorów Instytutowych Programu Erasmus+:

- CV,

- formularza zgłoszeniowego (wyjazdy na studia TUTAJ, wyjazdy na praktyki TUTAJ)

- listu motywacyjnego

- opinii nauczyciela akademickiego (wybranego przez studenta)

- zaświadczenie z Dziekanatu WSG o średniej ocen z ostatniego zamkniętego roku nauki

- zaświadczenia o dodatkowych osiągnięciach i aktywnościach studenta

Termin składania dokumentów upływa 20 lutego 2017!

 

Spotkanie kwalifikacyjne dotyczące wyjazdów na studia odbędzie się 21 lutego o godzinie 12:00 w biurze Działu Spraw Międzynarodowych - C014.

Spotkanie kwalifikacyjne odnośnie wyjazdów na praktyki odbędzie się 22 lutego o godzinie 10:00 w biurze Działu Spraw Międzynarodowych - C014.

Algorytm procedury

Po złożeniu dokumentów, kandydaci otrzymują pocztą elektroniczną informację o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku angielskim – max. 30 punktów

Kandydatury studentów zostaną ocenione pod kątem:

  • średniej ocen z ostatniego zamkniętego roku - waga: 40% - max. 25 punktów;
  • rozmowy kwalifikacyjnej, w tym także znajomości języka angielskiego i ewentualnie języka, w jakim będą odbywały się zajęcia w uczelni zagranicznej (w wyjątkowych przypadkach, jeśli tym językiem nie będzie angielski) – waga 40% - max. 25 punktów;
  • dodatkowych osiągnięć i aktywności studentów, w tym działalności na rzecz Uczelni – waga 20% - max. 20 punktów.

Kandydaci zostaną poinformowani za pomocą poczty elektronicznej o wynikach rekrutacji najpóźniej na dwa tygodnie po spotkaniu rekrutacyjnym.

Warto także zapoznać się z relacjami studentów, którzy w poprzednich semestrach wyjeżdżali na studia zagraniczne. Ich relacje są dostępne na stronie internetowej Działu Spraw Międzynarodowych.

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki